ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ 2017

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΠΑΝΕΛΛΑΔΙΚΩΝ ΕΞΕΤΑΣΕΩΝ ΕΤΟΥΣ 2017 των ημερήσιων και εσπερινών Γενικών Λυκείων

Ολοκληρώθηκε η ηλεκτρονική υποβολή των αιτήσεων αναπληρωτών εκπαιδευτικών Γενικής Εκπαίδευσης και Μουσικών Σχολείων.

Τα τελικά στατιστικά στοιχεία των φετινών Πανελλαδικών εξετάσεων ενισχύουν την εκτίμηση βάσεις ανσανσερ φέτος.

Από το Υπουργείο Παιδείας, Έρευνας και Θρησκευμάτων ανακοινώνεται ότι  οι Έλληνες του εξωτερικού, που έχουν τις προϋποθέσεις υπαγωγής στις ειδικές κατηγορίες

Οι υποψήφιοι που επέλεξαν το παλιό σύστημα εισαγωγής στα ΑΕΙ και στις στρατιωτικές σχολές αποκλείονται από πολλές σχολές χωρίς να έχουν ενημερωθεί γιʼ αυτό!!!

Στατιστικά στοιχεία επί του συνολικού αριθμού των μορίων που συγκέντρωσαν, μέσω των Πανελλαδικών Εξετάσεων, οι υποψήφιοι για εισαγωγή στην Τριτοβάθμια Εκπαίδευση

Σχετικά με εμάς

Το ΕΚΚΕΝΤΡΟ συνεχίζει να προσφέρει με συνέπεια και υψηλό αίσθημα ευθύνης τις εκπαιδευτικές του υπηρεσίες στους μαθητές, αξιοποιώντας όλες τις σύγχρονες μεθόδους διδασκαλίας. Ελπίζουμε πως θα συνδράμει για μια ακόμη χρονιά αποτελεσματικά και αξιόπιστα στη δύσκολη, αλλά και όμορφη προσπάθεια των μαθητών.